Az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés 2019. október 14-én megtartott rendkívüli kongresszusán felvette tagjai közé a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetét.

A kongresszuson Szűcs Tamás, a PDSZ elnöke kihangsúlyozta, hogy szakszervezetük mindig markánsan áll ki tagjaiért, ennek köszönhetően sikerült megfordítani a kilépési trendet. Az új belépőknek köszönhetően jelentősen nőtt a taglétszámuk. Érdekképviseleti munkájukat és érdek érvényesítő erejüket nagyban segíti majd az, hogy egy olyan konföderációhoz tartozhatnak, amely a közszférában meghatározó erővel bír.
Kuti László, az ÉSZT elnöke hangsúlyozta, hogy a PDSZ csatlakozásával a konföderáció már az oktatás teljes spektrumát felöleli, a közoktatástól az egyetemekig, ami jelentősen hozzájárulhat a sikeres érdekképviseleti munkához.

Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés