Szolidaritását fejezi ki a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) a jogaik csorbítása miatt munkabeszüntetéssel tiltakozó köztisztviselők iránt. A konföderáció elfogadhatatlannak tartja, hogy a kormányzati igazgatásról szóló törvény március 1-jei hatályba lépésével a közszolgálatban foglalkoztatottak szabadságának mértékét érdemi egyeztetés nélkül csökkentették, azzal pedig, hogy az ebédidő már nem a munkaidő része, havi mintegy tíz órával többet kell az érintetteknek a munkahelyükön tölteniük.

Ez évente csaknem egy hónapnyi pluszmunkát jelent, így a MASZSZ feltétlenül egyetért a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete által csütörtökre meghirdetett sztrájk követeléseivel. Felhívja ugyanakkor a figyelmet arra, hogy a közszférában és a versenyszférában működő érdekképviselteknek össze kell fogniuk, s minden esetben támogatniuk kell egymás törekvéseit, mert ha nem így tesznek, a szakszervezeteket leszalámizhatják, és a működésüket a parlamenti kétharmad akár teljesen el is lehetetlenítheti.

Budapest, 2019. március 14.

Magyar Szakszervezeti Szövetség

Ha Te is szeretnél a rabszolgatörvény ellen tiltakozni a Facookon és szeretnél egy ilyen keretet a profilképedre, akkor:
1. kattints a profilképedre
2. kattints a "keret hozzáadására"
3. írd be a keresőbe, hogy "Stop rabszolgatörvény"
4. húzással igazítsd a kívánt helyre
5. add meg, mennyi ideig akarod használni