A KÉF Szakszervezeti Oldalán részvételi jogosultsággal rendelkező szakszervezetek nyílt levélben követelik, hogy a kormány tegyen eleget tárgyalási és érdekegyeztetési kötelezettségének és hívja össze a Közszolgálati Érdekegyeztető Fórum (KÉF) rendkívüli ülését.

A KÉF SZMSZ-éről szóló megállapodás V./6. pontja alapján a KÉF Szakszervezeti Oldal soros ügyvivője 2019. február 13-án kezdeményezte a KÉF rendkívüli ülésének összehívását. A megállapodás V./7. pontjában meghatározott 15 napos határidő eredménytelenül telt el.

A KÉF Szakszervezeti Oldalának tagjai most nyílt levélben kérik fel dr. Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető minisztert, hogy a soron kívüli ülést haladéktalanul hívja össze, és annak teljes plenáris ülésén vegyen részt.

A teljes nyílt levél itt olvasható.