A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ) elnöksége mély felháborodását fejezi ki, amiért Palkovics László innovációs és technológiai miniszter elvonta a Magyar Tudományos Akadémiától kutatóintézeteinek állami támogatását. A kormány érdemi egyeztetés nélkül, a törvényeket felülírva tartja vissza a jogosan járó pénzeszközöket. Ezen intézkedést nyílt politikai támadásnak, zsarolásnak tartjuk, amely bizonytalanságot kelt a dolgozókban, ellehetetleníti a hosszú távú kutatói tevékenységet és a normális működést.

Szolidaritásunkat fejezzük ki az MTA elnökségével és a kutatóintézetek munkatársaival. Elutasítjuk a tudományos élet szervezeti átalakításának tervezetét, szakszerűtlen és kidolgozatlan pályázati rendszerét, követeljük annak azonnali felfüggesztését, teljes visszavonását!

Tiltakozunk a meggondolatlan, irracionális lépések, az MTA kutatóintézet-hálózat szétverése, egyes intézetek megszüntetése ellen. Ezeket a magyar tudományosság jövőjét veszélyeztető intézkedéseknek tekintjük. Kifogásoljuk az egyeztetések elmaradását, az átalakítás mikéntjét és a jogsértő eljárásokat!
Követeljük az MTA és általában a tudomány autonómiájának Alaptörvényben is garantált biztosítását, a kutatóhálózat megfelelő finanszírozását, a dolgozók egzisztenciális biztonságának helyreállítását!

FDSZ Elnöksége

Kiadó: Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete

Ha Te is szeretnél a rabszolgatörvény ellen tiltakozni a Facookon és szeretnél egy ilyen keretet a profilképedre, akkor:
1. kattints a profilképedre
2. kattints a "keret hozzáadására"
3. írd be a keresőbe, hogy "Stop rabszolgatörvény"
4. húzással igazítsd a kívánt helyre
5. add meg, mennyi ideig akarod használni