Teljesültek az MTSZSZ által megfogalmazott elvárások, így hosszantartó tárgyalásokat követően létrejött a bérmegállapodás a kecskeméti Mercedes gyárban. A megállapodás aláírói Mérnökök és Technikusok Szakszervezete a Vasas Szakszervezet és a munkáltató a Mercedes.

A két évre vonatkozó megállapodás alapján jelentős bérfejlesztésre kerül sor 2019 januárjától, amelynek mértéke összesen 35 % alapbéremelést jelent (VG1-VG3)

A kollektív célprémium átalakításra kerül „VAKÁCIÓ” juttatásra, amely bruttó 320.000 Ft egyösszegű juttatás, garantált júliusi kifizetéssel.

100 %- ban kifizetett 13. havi juttatás, egy éves munkaviszony után

A cafeteria juttatás évente bruttó 340.000 Ft SZÉP kártyára, vagy bruttó 280.000 Ft összegű készpénz (havi részletekben)

A munkába járási támogatás 15 Ft / km- re emelkedik

Új juttatási elem