Az FRSZ XV. Kongresszusa úgy határozott, hogy 13 évi tagság után, 2018. december 31-ei hatállyal szakszervezetünk lépjen ki a LIGA Szakszervezeti Szövetségből, és január 01-el csatlakozzon a Munkástanácsok Országos Szövetségéhez (MOSZ). Az FRSZ vezető tisztségviselői ezúton is megköszönik a LIGA Szakszervezeteknek azt a munkát, amit a konföderáció az FRSZ tagsága és a rendőrség teljes személyi állománya jogainak képviselete és védelme érdekében az elmúlt években végzett.

Kongresszusunk úgy ítélte meg a jelenlegi helyzetet, hogy a MOSZ-hoz történő csatlakozással javítani tudjuk az FRSZ kollektív érdekképviseleti munkájának hatékonyságát, és lehetőségünk nyílik a társ rendvédelmi szakszervezetekkel való együttműködés erősítésére is. A Munkástanácsok Országos Szövetségéhez tartozik ugyanis a korábban széthullott FRDÉSZ – rendőrségen kívüli – három legnagyobb rendvédelmi szakszervezete: a Független Büntetés-végrehajtási Szakszervezetek Országos Szövetsége, a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezete, valamint a Vám- és Pénzügyi Dolgozók Szakszervezete.