A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete üdvözli a Szülői Hang felmérését, amely a szülők nézőpontjából, konkrét tapasztalataiból, adatok újszerű feldolgozásával világít rá a tanárhiány jelenségére.

A kérdőívre adott válaszok alapján még inkább alátámasztottnak látjuk szakszervezetünk véleményét, miszerint az ismerté vált, betöltetlen pedagógus álláshelyek száma pusztán a jéghegy csúcsát jelentik, s a probléma jóval nagyobb és összetettebb, mint ahogy azt a fenntartók és az oktatásirányítás kommunikálja. A PDSZ véleménye szerint ahhoz, hogy a kérdés súlyát a döntéshozók teljességgel elismerjék, és megfelelő intézkedéseket tegyenek, a Szülői Hang jelen kezdeményezésének igényességét hordozó, az érdekeltek összehangolt cselekvését eredményező programra van szükség. Egy ilyen program megvalósítását a szakszervezet prioritásként kezeli.

Ha Te is szeretnél a rabszolgatörvény ellen tiltakozni a Facookon és szeretnél egy ilyen keretet a profilképedre, akkor:
1. kattints a profilképedre
2. kattints a "keret hozzáadására"
3. írd be a keresőbe, hogy "Stop rabszolgatörvény"
4. húzással igazítsd a kívánt helyre
5. add meg, mennyi ideig akarod használni