A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete üdvözli a Szülői Hang felmérését, amely a szülők nézőpontjából, konkrét tapasztalataiból, adatok újszerű feldolgozásával világít rá a tanárhiány jelenségére.

A kérdőívre adott válaszok alapján még inkább alátámasztottnak látjuk szakszervezetünk véleményét, miszerint az ismerté vált, betöltetlen pedagógus álláshelyek száma pusztán a jéghegy csúcsát jelentik, s a probléma jóval nagyobb és összetettebb, mint ahogy azt a fenntartók és az oktatásirányítás kommunikálja. A PDSZ véleménye szerint ahhoz, hogy a kérdés súlyát a döntéshozók teljességgel elismerjék, és megfelelő intézkedéseket tegyenek, a Szülői Hang jelen kezdeményezésének igényességét hordozó, az érdekeltek összehangolt cselekvését eredményező programra van szükség. Egy ilyen program megvalósítását a szakszervezet prioritásként kezeli.