A Magyar Idők honlapján 2018. november 5-én az alábbi téves információ jelent meg:

„Palkovics Imre azt közölte, hogy a szakszervezetek sem ragaszkodnak a béren kívüli juttatási rendszer fenntartásához, megerősítette ezt lapunknak Mészáros Melinda, a Liga vezetője is.”

Ezzel szemben Palkovics Imre nyilatkozata helyesen úgy szólt, hogy a szakszervezetek nem ragaszkodnak a béren kívüli juttatási rendszer változatlan formában való fenntartásához.

Ezzel a nyilatkozattal értett egyet Mészáros Melinda, a LIGA Szakszervezetek elnöke is.

A munkavállalói érdekképviseletek határozott és következetesen képviselt álláspontja, hogy a béren kívüli juttatások korábbi rendszeréből a családok támogatását, a mobilitási-lakhatási, valamint az öngondoskodást elősegítő juttatási elemeket mindenképpen meg kell őrizni. Ebben a kérdésben mindegyik szakszervezeti konföderáció egyetért, miképpen azt korábban már több alkalommal is sajtóközlemény útján nyilvánosságra hozták.

Sem a LIGA Szakszervezetek, sem a Munkástanácsok Országos Szövetsége nem képvisel a fentiektől eltérő álláspontot a béren kívüli juttatások rendszerének átalakítása kapcsán.

Budapest, 2018. november 5.

Doszpolyné dr. Mészáros Melinda sk.

elnök

Palkovics Imre sk.