A Roma Club és a MASZSZ együttműködési megállapodást kötött

Sokan élnek szegénységben, kirívóan magas a dolgozói szegények száma hazánkban. Az ilyen családokban élő gyerekek sorsa rendkívül nehéz, lehetőségeik elenyészőek. A Magyar Szakszervezeti Szövetség és a Roma Club Alapítvány kiemelten fontosnak tartja, hogy ez a helyzet megváltozzon. Mindkét szervezet számára fontos, hogy a szegénycsaládokban élő gyermekek számára elérhetővé váljon a tanulás, a minőségi kultúra, a színház, a múzeumok, a könyvek világa. Ez nemzetiségtől, vallási hovatartozástól, lakóhelytől függetlenül mindenkit megillet. Fontos, hogy a fiatal nemzedék úgy nőjön fel, hogy megismerje a Magyarországon élő nemzetiségek sokszínű kultúráját, értékét. A két szervezet ennek érdekében többek között táborokat szervez, közös kiadványokat készít, jótékonysági fesztiválokat szervez, valamint szerepet kíván vállalni a tehetséggondozásban, a kvalifikált munkaerőképzésben, a továbbtanulás segítésében. Ennek érdekében hosszú távú program készül, amelynek az alapjait rakták le az együttműködési megállapodással, amelyet a Roma Club Alapítvány részéről Vadászi István, a Magyar Szakszervezeti Szövetség részéről Székely Tamás írt alá.

Budapest, 2015. július 28.

MASZSZ
kommunikációs iroda