A LIGA Szakszervezetek szolidáris tagszervezete, az Olajipari Szakszervezet bérköveteléseivel, és támogatja a szakszervezet 2018. április 17-i félpályás útlezárását.

A LIGA Szakszervezet a bérkonfliktus kapcsán felhívja a figyelmet, hogy a munkavállalók által a korábbi években elszenvedett keresetveszteség indokolttá, a MOL Nyrt. százmilliárdos osztaléka pedig lehetővé teszi, hogy a konfliktus minél hamarabb megoldódjon.

A LIGA Szakszervezet úgy látja, hogy a munkavállalók által teljes körűen elfogadott megállapodások kollektív szerződés útján, illetve a munkáltatók képviselőivel folytatott tárgyalások és megállapodások során jöhetnek létre, ezért kéri a Mol Nyrt. menedzsmentjét, hogy újítsák fel a tárgyalásokat a 2018. évi béremelésről.

Budapest, 2018. április 16.

LIGA Szakszervezetek