A 2017-ben kezdeményezett tárgyalásaink a vasárnapi pótlék ügyében eredményesen lezárultak.

A Magyar Telekom Nyrt. Kollektív Szerződésének módosításával ez év január 1-jétől visszamenőlegesen minden Magyar Telekom Nyrt. munkavállalót – kivéve a megszakítás nélküli munkarendben dolgozókat – megillet a vasárnapi pótlék, amellett, hogy a munkáltató álláspontja szerint a szolgáltatási hibaelhárítással kapcsolatos tevékenységet végzők a törvényi szabályozás alapján arra nem jogosultak.

A Kollektív Szerződés módosítása mind a munkáltató, mind a Távközlési Szakszervezet tagjainak és a munkavállalók érdekeinek megfelel. A megszakítás nélküli munkarendben dolgozók azért képeznek kivételt, mert a Kollektív Szerződés szerinti folytonos pótlékkal díjazhatjuk a hétvégi, ezen belül a vasárnapi munkavégzésüket.

Távközlési Szakszervezet