A SZEF akadémia üzenete 12 témában összefogva a tudatos választóknak. Vessed össze a pártprogramokat a szakszervezeti állásponttal! Közel száz oktató, kutató és érdekvédő előadásai, prezentációi teljes terjedelmükben, és egy sűrű tartalmi összefoglalás egy helyen! Itt tájékozódhatsz a valóságról, megtudhatod, mit gondolnak a mai Magyarországról a nemzet legjobb szakemberei.

A vitaanyagba foglalt „nem hivatalos” összefoglaló az első kilenc témában

Javaslatok és Felismerések a Közjóról

1. Negyvennyolc idusának első követelése a szabad sajtó volt!

2. Közös európai álmunk a Jogállam

3. A közszolgáltatások ára és tétje

4. A Nemzet egészsége

5. A magyarság szociális valósága

6. Jövőnk záloga az oktatás

7. A nyugdíjrendszer problémáiról

8. Forrása-e a kultúra a szabadságnak?

9. Mi lesz a felsőoktatással?

10. A jogállam titkos férge a korrupció

11. Lehet a szakszervezet újra társadalmi mozgalom?

12. Amit a választásokról tudnod kell!