A Tanítanék mozgalom 2018. január 28-án, jövő vasárnap délután 3-kor a Kossuth téren tüntetést szervez tiltakozásul az oktatásügyben uralkodó önkény ellen.

Tanárok és diákok, szülők, állampolgárok, idősek és fiatalok. Civilek és szakszervezetek, hivatalosan és hívatlanul. Szakértők és laikusok, pedagógusok, technikai dolgozók, megalázottak és megcsúfoltak. Mi mind.

Békét akarunk! Elég volt az iskolák militarizálásából, a hazug propagandából, gyermekeink lelkének mérgezéséből.

Szabadságot akarunk! Elég volt a megfélemlítésből, az előre gyártott válaszokból, a tiltásokból, a korszerűtlen és megterhelő iskolákból, gyermekeink szellemének megrontásából.

Találkozzunk január 28-án, és mozduljunk meg gyermekeink jövőjéért és jelenéért!

A demonstrációhoz csatlakozott:

• Diákszolidaritás Akció