Szolidaritásunkat fejezzük ki a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete által az önkormányzati munkavállalók érdekében 2018. január 12-15. között meghirdetett sztrájkjával.

A megfogalmazott sztrájkkövetelések megalapozottak, teljes mértékben jogosak.

- A közigazgatásban dolgozó tisztviselők – kormánytisztviselők, köztisztviselők, állami tisztviselők – megosztása súlyos hiba

- 2008. óta bérbefagyasztás van érvényben a közszolgálati tisztviselőknél, az infláció azóta több mint 25 %-os volt, a nemzetgazdasági bérnövekedés pedig elérte az 50 %-ot

- A közszolgálat dolgozóinak reális, kiszámítható, versenyképes és vonzó életpályát kell kínálni

- Egységes közszolgálati életpálya modell bevezetése szükséges, amely érvényes az önkormányzatoknál, a kormányhivatalokban, vagy a központi közigazgatás bármelyik szolgálati helyén dolgozó tisztviselőre

- Az önkormányzatoknál dolgozó köztisztviselők nem alábbvalóak, mint a kormányhivatalokban dolgozó kollégáik

- Az önkormányzatok jogosultságait vissza kell állítani annak érdekében, hogy valódi „önkormányzatként” működhessenek

- Az állami centralizáció ne fojtsa meg a települések önkormányzatiságát.

Követeljük, hogy a kormány tartsa be a 2014 nyarán tett saját ígéretét, mely szerint 2016 közepén életbe lép az egységes közszolgálati életpálya modell, aminek eredményeként 2018-ra 50 %-os béremelésre kerül sor!

Budapest, 2018. január 10.

a KSZSZ Elnöksége

Kiadó: Közszolgálati Szakszervezetek Szövetsége