AZ MKKSZ folytatja a Tegyünk rendet a munkahelyeken! – címmel megszervezett akcióját, amelynek első szakaszáról éppen a Tisztes Munka Napján vonnak mérleget. Egyidejűleg egy csatlakozó akciót is indítanak Romain Wolf CESI elnök jelenlétében a Tisztességes Bér gondolatát követve a Diplomás Bérminimum bevezetése érdekében.

AZ MKKSZ FOLYTATJA ZÖLD SZÁMOS AKCIÓJÁT, ÉS ÚJAT IS INDÍT CSALÁDBARÁT MUNKAHELY ÉS TISZTES BÉR EGYSZERRE

Még a nyáron indult, és élénk érdeklődést váltott ki az MKKSZ akciója, amelyben jelzéseket vártak a munkahelyi szabálytalanságok, méltánytalanságok, sok esetben jogsértések eseteiről. Az állami munkaügyi ellenőrzések alapján látható – az MTI közli -, hogy az ellenőrzött munkahelyek kétharmadában tételesen jogsértő állapotok vannak, méltánytalanságok pedig szinte mindenhol megtörténhetnek.

Mindezek értékelése után, az első szakszervezeti válaszlépésként a családbarát munkahely és a tisztes bér kérdéskörére épül az új, csatlakozó akció.

Részletek az MKKSZ honlapján.

Kiadó: Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete