A Mérnökök és Technikusok Szakszervezete Pódium beszélgetést tartott „Munkaerő piaci kihívások-megoldások” címmel a hétvégi Családi napja keretében.
A rendezvényt Cseresnyés Péter  az NGM foglalkoztatáspolitikai államtitkára nyitotta meg, ahol részletesen beszélt a foglalkoztatást elősegítő kormányzati intézkedésekről, a munkáltatók és a munkavállalók által igénybe vehető kedvezményekről.

Ezt követően vállalatvezetőket kérdezett Buzásné Putz Erzsébet az MTSZSZ elnöke arról, hol, milyen munkakörökben van leginkább hiány, milyen munkaerő megtartó  intézkedéseket terveznek, elegendőnek tartják-e a  2017-es béremeléseket a munkaerő megtartására.

A jövőt illetően beszéltek arról is, hogyan készülnek a vállalatok a digitalizáció és robotizáció térhódítására. A rendezvény mintegy 600 résztvevő -, a gazdaság húzó ágazataiban lévő vállalatok - munkavállalói jelenlétében zajlott.

MTSZSZ Sajtó

Kiadó: Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete