A Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet (SZAKSZ)felhívására, hétfőn a volt VOLÁN társaságoknál az autóbuszvezetők és a karbantartó szakmunkások demonstrálni fognak. A demonstráció abból áll, hogy ezen a napon a munkavállalók fekete ingben, vagy fekete pólóban fognak dolgozni. A demonstráló munkavállalók az MNV Zrt. figyelmét szeretnék felhívni arra, hogy egyetértenek és támogatják az Autóbusz-közlekedési Szakszervezetek Szövetségének három éves bérfelzárkóztatási programját és követelik, hogy az MNV Zrt. a szakszervezetekkel azonnal kezdje meg a tárgyalásokat. A demonstráció elkerülhetetlenné vált mivel az MNV Zrt. nem ért egyet és nem támogatja a VOLÁN szakma három éves bérfelzárkóztatását, amit a Szövetség javasolt és erről eddig tárgyalni sem volt hajlandó az érdekképviselettel.

Előzmények: www.szaksz.hu

Dobi István