„Gyalázat, ami a művelődés területén történik. Évről-évre mindig csak egy kicsit vesz vissza a politika a támogatásból, csökkent, átad funkciót, összevon és átszervez, aminek a következménye mindig az, hogy a helyzet még rosszabb lesz. Fokról-fokra, állandóan még rosszabb. Ma már a falvakban alig létezik működő közművelődési intézmény, de a városok nagy része azért tartotta magát.”

„Ha Miskolcon ez a bezárás megtörténik, akkor az ország  egyik legjelentősebb városában esik vissza súlyosan a közművelődési élet.

Ha így folytatódik, csak a butítás marad működőképes.”

- fogalmaznak a közművelődés szakemberei.

Meg kell tennünk, amit meg lehet a magyar kultúra érdekében!

2017. szeptember 1-jén (pénteken) 17 órakor

Miskolcon az Ifiháznál, a Közművelődési és Közgyűjteményi Dolgozók Szakszervezete /KKDSZ / képviseletében a KKDSZ elnöke,

Csóti Csaba szólal fel

a miskolciak követelése mellett.

A miskolci Ifiházat kiköltözteti a városi önkormányzat. Az "Ifiház" ügye hónapokkal ezelőtt vette kezdetét, amikor, a KKDSZ helyi elnökének kérdése kapcsán, a város vezetése nyíltan beismerte, hogy a miskolci "Ifiház" épületét elveszik a miskolciaktól. Azóta az ezzel szembeni fellépés Miskolcon civil kezdeményezéssé növekedett, amit a helyi ellenzéki pártok is támogatnak.

A KKDSZ már elsőként tiltakozott a jól működő, a városnak dicsőségére váló művelődési ház ellehetetlenítése ellen. Ennek sajtó megnyilvánulásait megtekinthetitek a KKDSZ honlapján.

Most - egyéb tiltakozó megmozdulás mellett - szolidaritási akcióra is sor kerül.

A demonstráción a civil szervezetek kérésére rövid beszédet mond a KKDSZ elnöke is.

A rendezvény pontos helyszíne:

Ifjúsági Ház

Győri kapu 27/A., Miskolc, 3531

Az esemény szervezőinek felhívása:

"Ha Te is fontosnak tartod, hogy ne vesszen el az Ifjúsági Ház,
ha van 30 szabad perced pénteken délután,
akkor várunk az Ifiház előtt Téged is!
Az sem gond, ha nincs otthon kék szalagod, a helyszínen kapsz.
Vendégek, felszólalók és zene vár: GYERE TE IS!"

Köss egy kék szalagot az Ifiházra!

Mivel az eddigi tiltakozások komoly nyomás alá helyezték a miskolci városvezetést, a múlt héten "kármentő akcióként" Miskolc vezetése bejelentette, hogy egy éven belül olyan fejlesztés valósul meg, mely az "Ifiház" helyzetét is rendezi. Az alábbi linken olvasható bejelentésből azonban nyilvánvaló, hogy az "Ifiház” megszűnne.

Ráadásul semmilyen garancia sincs a rendkívül romos épület egy éven belüli elkészülésére.

Amennyiben további információkra lenne szükségetek, keressétek az alábbi elérhetőségek egyikén:

Csóti Csaba, elnök, Közgyűjteményi és Közművelődési Dolgozók Szakszervezetet (KKDSZ)

30-786-8425, 30-411-5967, 30-205-3834

vagy