A Közgyűjteményi és Közművelődési Dolgozók Szakszervezete idén is felhívja a figyelmet arra, hogy a Múzeumok Éjszakáján az e területen dolgozók megalázóan alacsony bérért végzik munkájukat!

A 2017. évi minimálbér emelés hatását a munkáltató magyar állam a közgyűjteményi és közművelődési területen dolgozók esetében semmilyen módon sem kezelte. A 2018. évi költségvetés tervezése során pedig a kulturális államtitkárság elmulasztotta a szakmai és munkavállalói érdekegyeztetéseket. Ezért az egyes munkahelyeken belül komoly bérfeszültségek keletkeztek, miközben nem valósult meg a korábban beígért átlagosan 15%-os keresetnövekedést eredményező béremelés sem. A KKDSZ követeli a valódi érdekegyeztetés és munkaügyi alkuk lefolytatását, a közgyűjteményi és közművelődési területen dolgozók bérének méltányos rendezést!

Kiadó: Közgyűjteményi és Közművelődési Dolgozók Szakszervezete