2017 május 16-i hatállyal a LIGA Szakszervezetek kizárta soraiból a korábban még kabaláinak tartott kéményseprőket.

S bár az indoklásban az elmaradt tagdíj fizetéssel magyarázza az elnökség a döntését, teljesen egyértelmű, hogy sokkal inkább más húzódik meg a döntés hátterében.

A LIGA elnöke ugyanis már a kezdetekben sem nézte jó szemmel a kéményseprők által életre hívott Magyar Munkavállalókért Mozgalom megalakulását azt pedig, hogy az új mozgalom szinte elsőként beállt a Jobbik béruniós kezdeményezése mögé végképp elmérgesítette a viszonyt hisz a LIGA épp az elmúlt napokban utasította el a nagy szakszervezeti konföderációk közül egyedüliként az egyenlő munkáért egyenlő bért elv támogatását.

Kiadó: Kéményseprők Országos Szakszervezete