A gazdaság fenntartását, az emberi erőforrások újratermelését az állam működése által biztosított szektorokban és odahaza is, többnyire nők végzik. Most azt látjuk, hogy ezek a közalkalmazotti állásokkal betöltött szektorok szétesnek, leépülnek. Arról beszélt a Magyar Női Érdekérvényesítő Szövetség kerekasztal beszélgetésén Sándor Mária, a fekete ruhás ápoló, Szabó Zsuzsanna, a Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke és Szűcs Viktória, a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének elnöke, hogyan jutott a helyzet a mélypontra, és milyen változások szükségesek ahhoz, hogy nőként, emberként, munkavállalóként megint jó legyen ezeken a területeken dolgozni. Ez az alkalom volt az utolsó, amikor Sándor Mária, az általa szervezett mozgalom képviselőjeként állt a nyilvánosság elé. A szakértői helyzetelemzése alapján érthetőbbé válhat a szombaton bejelentett visszavonulása.

A cikk a hrportal.hu oldalán olvasható.