A kulturális területen dolgozók bérrendezéséről és a kulturális életpálya-modell kidolgozásáról egyeztetett a kulturális terület legjelentősebb szakszervezeteivel és országos szakmai szervezeteinek vezetőivel Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár az Emberi Erőforrások Minisztériumában - olvasható a Kultúráért Felelős Államtitkárság közleményében.

A Kulturális Ágazati Érdekegyeztető Tanács soron következő ülésének témái a kulturális területen dolgozók bérrendezésének kérdése és a kulturális életpálya-modell kidolgozásának első lépései voltak. A kulturális államtitkár vezetésével zajló ülésen a kormányt az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Belügyminisztérium képviselte. A kormányzat és a szakszervezetek képviselői 2016 elején folytatják az egyeztetést a kulturális területet érintő szakszervezeti követelésekről - közölte az Emmi Kultúráért Felelős Államtitkársága. (OS)