A Londoni Nemzeti Galéria a világ egyik legnagyobb művészeti múzeuma. Évente több mint tizenhat millióan látogatják, ezzel a második legnépszerűbb intézmény az Egyesült Királyságban.

A teljes képhez hozzátartozik az a munkaügyi jogvita, ami miatt a személyzet február óta sztrájkol.

A galleria vezetése úgy döntött, hogy a személyzet kétharmadának tevékenységét kiszervezi egy magán biztonsági cégnek, amely büszke arra, hogy kevesebbet fizet a dolgozóinak.

Ráadásul kirúgták a személyzet szakszervezetének tisztségviselőjét, Candy Udwin-t, és elutasították a visszahelyezési fellebbezését.

Itt az ideje, hogy a Nemzeti Galéria felelősséget vállalva viseltessen a munkavállalóiért.

A Köz- és Kereskedelmi Szolgáltatások Szakszervezete (PCS) és a Közszolgáltatások Nemzetközi Szövetsége kampányt indított a LabourStart támogatásával követelve Candy állásának visszaállítását.

Kérjük, szánj rá egy percet és támogatásod kifejezésére kattints ide.

A szakszervezet azt is kéri, hogy pénzügyi adományokkal támogasd a kampányt. Az adományozáshoz kattins ide.

Köszönjük a támogatásodat!

Eric Lee