Az egyik legnagyobb szerb szakszervezettel, a TUC Nesavisnosttal írt alá megállapodást a Munkástanácsok Országos Szövetsége csütörtökön, Szegeden - közölte a magyar szakszervezeti szövetség pénteken az MTI-vel.

A munkástanácsok tájékoztatása szerint az együttműködési megállapodást az Európai Munkaügyi Kérdésekért Központja (EZA) által támogatott Nyugat-Balkán projekt keretein belül rendezett kétnapos szeminárium második napján írták alá.

A szemináriumon fő témaként a jelenlévők az európai szociális párbeszédbe való bekapcsolódás előnyeiről és nehézségeiről tanácskoztak. A cél az volt, hogy a magyar eredményeket és kudarcokat is megosszák a szerb szakszervezet képviselőivel.

Az aláírt megállapodásban olyan közös terv is szerepel, hogy létrehoznak egy regionális szakszervezeti tanácsot. Továbbá a résztvevők közös feladatnak tekintik egy kormányközi megállapodás aláírásának szorgalmazását is a munkaerő migrációja kapcsán - olvasható a közleményben.