Miért ér kevesebbet ma egy nő munkája, mint egy férfié? Miért ér kevesebbet egy anya, mint egy apa? Miért kell egy nőnek választania munka és a magánélet között? Már magában az is sértő és fájó, hogy ezeket a kérdéseket fel lehet, fel kell tenni a mai munkavállalónak, egy magyar nőnek.

Tisztes munka 2016-ban

XVI. Munkavállaló NŐK Konferenciára,

2016. október 07-én

melyre, a Magyar Szakszervezeti Szövetség Női Tagozata nevében meghívlak.

Helyszíne:  Hotel Benczúr

VI. Budapest, Benczúr u. 35.

10.00               Megnyitó        Kordás László, elnök

Dr. Kotter József, VSZ alelnök

Székely Sándor, TESZ elnök

14.00               Ebéd

Miért ér kevesebbet ma egy nő munkája, mint egy férfié?

Miért ér kevesebbet egy anya, mint egy apa?

Miért kell egy nőnek választania munka és a magánélet között?

A Magyar Szakszervezeti Szövetség Női Tagozata elfogadhatatlannak tarja a kialakult helyzetet, hogy kevesebbet fizetnek a munkádért, pusztán azért mert nő vagy, különösen annak tükrében, hogy az EU 2014-ben tett egy ajánlást a tagállamok felé a probléma kezelésére. 2016 nyara van, és semmi nem történt ebben az ügyben és úgy tűnik, hogy nem is fog. Nincs rá akarás, természetesen nem a nőknél. Nem kérdeztek meg minket. Így döntöttek.

A férfiak uralta politika ezt még napirendre sem kívánja tűzni, nem hogy megkeresné, a helyzet kezelésének hazai módját.  Nem adnak lehetőséget, nem adnak esélyt, hogy a ma és holnap munkát vállaló nők, egyenlő eséllyel vegyenek részt a társadalomban. Egyszerre élhessék meg a munka és a magánélet örömeit.

Nem tűrhetjük tovább, hogy ez az ügy is az agyonhallgatás homályába vesszen.  Itt az idő, itt az apropó, hogy a társadalom fele, végre tegyen valamit magáért.

Mi, a szakszervezeti nők kezdeményeztük a cselekvést. Nem hagyjuk, hogy a politika úgy tegyen, mintha nem kellene ezzel foglalkozni, mintha nem lenne dolga abban, hogy ez a helyzet változzon.

Konferenciát, utcai kampányt szervezünk, összefogásra szólítjuk a női civil szervezeteket, a nőket.

Nem hagyjuk, hogy a téma egy napra legyen hír. Ne hagyjuk, hogy Európa szívében, de valójában a peremén úgy viselkedjenek, a társadalom felét kitevő nőkkel, akiknek a munkájára mindenütt szükség van, mintha nem kellene foglalkozni a nyilvánvaló diszkriminációval.

Erről is szól ez a nap, 2016-ban a TISZTES MUNKA világnapján.

Tegyünk együtt azért, hogy bár több a végzettséged, több a hasznosítható kompetenciád, pusztán csak azért mivel nő vagy, kevesebbet keresel.

Tegyünk azért, hogy a munka és a magánélet együtt is megélhető legyen, és ne kelljen választani. Hiszen van megoldás, csak idehaza is alkalmazni kellene. Mondjuk el, hogy mit akarunk, és most tegyünk is érte.

Hercegh Mária

tagozatvezető