Körülbelül ötezer magyar dolgozót érint az a strasbourg-i per, ahol az a tét, hogy a közszféra alkalmazottai a munka mellett is megkapják a nyugdíjukat – mondta a Szakszervezetek Együttműködési Fórumának elnöke a Lánchíd Rádióban. Földiák András szerint elsősorban az egészségügyben és az oktatásban jártak sokan rosszul a kormány korlátozó intézkedése miatt, ráadásul sok esetben olyanok, akik valójában nem is választhattak, mert a helyükre nem találtak volna senkit, így maradni kényszerültek. Az érdekképviseleti vezető úgy látja, hogy a nyugellátást semmilyen jogcímen nem lehetne elvenni. Földiák szerint az, hogy az Európai Szakszervezetek Szövetsége is bekapcsolódott a perbe, segítheti, hogy a kormány fellebbezése elbukjon Strasbourg-ban. Ezután elvileg valamennyi érintett beadhatja a keresetet, és kérheti nyugdíjának visszamenőleges kifizetését. A szakszervezeti vezető ugyanakkor attól tart, hogy a kormány ebben az esetben is talál majd kibúvót, és elszabotálja a végrehajtást.

Szépvölgyi István interjúja itt hallgatható meg.