A vasút teljes egészét lefedi a munkaerőhiány, főleg a forgalmi tevékenységekkel összefüggő munkaterület van veszélyben – erről beszélt a Klubrádió Reggeli gyors című műsorában a Vasutasok Szakszervezetének elnöke.

Meleg János szerint 2019-ig kb. 4000 ember hagyja majd ott a mávot, ennek oka hogy sokan mennek nyugdíjba és kevés a fizetés.

A szakszervezet egyébként már tavaly benyújtott egy tervet arról, hogy mivel lehetne pótolni az embereket. E szerint fel kellene építeni egy vonzó életpályamodellt, és újra nagyobb hangsúlyt kellene fektetni az oktatásba.

Hozzátette: ha a diákoknak már a középiskolában lehetőségük lenne megismerkedni a szakmával, nagyobb eséllyel választanák a vasutas pályát.

Forrás: Klubrádió