Közösen tiltakoznak a szakszervezetek a minisztériumi háttérintézmények megszüntetése és az ehhez kapcsolódó várható elbocsátások miatt. A Vállalkozók Országos Szövetségének főtitkára szerint azonban szükség van tárgyalásokra, de a bürokrácia csökkentés folyamatát nem szabad megállítani.

A megszüntetésekről szóló kormánydöntés átgondolását, és egyeztetéseket követelnek a szakszervezetek.

Az öt nagy konföderáció megdöbbentőnek tartja a történteket, valamint ezek következményeire is figyelmeztetnek. A Magyar Szakszervezeti Szövetség, a Liga, a

Munkástanácsok, a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma és az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés által jegyzett dokumentumban azt is elfogadhatatlannak nevezik, hogy a kormány meg akarja szüntetni az Országos Egészségbiztosítási Pénztárat, mert szerintük ez az egész társadalmat hátrányosan érinti.

Dávid Ferenc, a VOSZ főtitkára a Klubrádiónak azt mondta, reméli, hogy a munkáltatók és a munkavállalók képviselőinek véleményét is komolyan veszi a kormány, de szerinte a lassú és drága bürokrácia leépítésére mindenképpen szükség van.

A főtitkár hozzátette, a közszférát elhagyó munkavállalóknak lesz helye a versenyszférában.

Forrás: Klubrádió