Elhibázottnak tartja a nők negyven év munkaviszony utáni nyugdíjba vonulásának lehetőségét Dávid Ferenc.

A Vállalkozók és Munkaadók Országos Szövetségének főtitkára a Hír TV Magyarország élőben című műsorában azt mondta, hogy ha ugyanezt megtennék a férfiak esetében is, megismételnék a hibát. Dávid Ferenc hozzátette: támogatják, hogy a munkavállalók rugalmasan maguk választhassák meg, hány évesen mennek nyugdíjba, de szerintük a teljes összegű járandósághoz csak az juthatna hozzá, aki 65 éves korában távozik a munkaerőpiacról.

„Az eredeti nagy hiba, hogy 2011-ben elfogadták a Nők 40 programot, amely teljes mértékben szembe megy a 65 évre való felemelés folyamatával. Egy választási ígéretet betartottak, hogy teljes jogú öregségi nyugdíjra jogosultak a hölgyek negyven év speciális szolgálati viszony után. Ez hiba volt, és most a szakszervezeti kezdeményezés az, hogy duplikáljuk ezt a hibát" – jelentette ki Dávid Ferenc.

Forrás: mno.hu