Közleményt adott ki a Pedagógusok Szakszervezete, amiben arról írnak, hogy elfogadhatatlannak tartják, hogy a szakgimnáziumi kerettantervek mind a mai napig nem jelentek meg a Magyar Közlönyben.

Az érdekvédelmi szervezet szerint a szakképzési kerettantervek közigazgatási egyeztetése meg sem kezdődött, ezért annak bevezetését szerintünk legalább egy évvel halasztani kellene. A Pedagógusok Szakszervezete tiltakozik az ellen, hogy a szakgimnáziumokban ne jusson idő a földrajz, a kémia, a fizika, a biológia és az informatika tantárgyakra, írják közleményükben.

Forrás: 444.hu