A jelenlegi egészségügyi szakszervezetek és kamarák nem védik meg az ágazatban dolgozókat – állítja Sándor Mária, ezért a bejegyzés alatt álló, Szakszervezet a Tiszta Egészségügyért nevű érdekvédelmi egyesületbe való belépésre szólítja fel az egészségügyi dolgozókat.

A fekete ruhás nővér hozzátette: ha azt látja, hogy a szakdolgozók jövő hét pénteken kimutatják szolidaritásukat a tanárokkal, folytatja az érdekvédő küzdelmet. „A pedagógusok álltak az egészségügy mögé. Azt, hogy hol vannak a társaim, mint hogyha mindent elfogadnának, mert sikerült elérni, hogy a magyar nővértársadalomban a tudatos bérek alacsonyan tartásával olyan kicsinek érzik magukat a kolléganők, hogy ők elvállalják a négy-ötszörös munkát negyedannyi bérért, holott tudják, hogy már nem tudják becsületesen ellátni. S megkérdezem, hogy kolléganők, meddig akartok tűrni, meddig engeditek azt, hogy ti legyetek az utolsók, meddig akarjátok kiszolgálni azt a rendszert, amit már tudtok, hogy nem működik?” – tette fel a kérdést a Hír TV-ben Sándor Mária.

Forrás: HírTV