Elbocsátásoktól tart a Kéményseprők Országos Szakszervezete (KOSZ) az új kéményseprő-ipari törvény, illetve a belügyminiszter tervezett rendelete miatt, úgy vélik, csak Budapesten 130 képzett szakember válik feleslegessé azzal, hogy a jogszabály ritkítaná a gáztüzelésű kémények ellenőrzését.

A szakszervezet szerdán közleményben fogalmazta meg aggodalmát, miután azzal szembesült, hogy a frissen véleményezésre megkapott belügyminisztériumi rendelettervezet megerősíti a korábbi információkat.

Vámos Csaba, a szakszervezet elnöke az MTI kérdésére rámutatott: a rendelet értelmében a gáztüzelésű kéményeket kétévente szükséges ellenőrizni, Budapesten azonban csaknem a teljes kéményállomány gáz üzemmódú, tehát a munkamennyiség felére csökkenésével várhatóan ugyanilyen arányú munkaerőt kell majd elbocsájtani.
Felhívta a figyelmet arra is, hogy a kéményellenőrzések esetleges ritkítása a magyar családok százezreinek élet- és vagyonbiztonságát veszélyezteti.
A KOSZ elnöke hangsúlyozta: a szakszervezet mindent el fog követni annak érdekében, hogy a rendelet ne lépjen hatályba.