A munkáltatói jogok nagy részét is vissza kell adni az iskoláknak a tervezett átalakítások után – nyilatkozta a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke a Hír TV-ben. Horváth Péter azt érthetetlennek nevezte, hogy miért nem működnek együtt egymással hatékonyabban a pedagógus-szakszervezetek.

„Nagy az átfedés, az a furcsa számomra, aki alapvetően azt gondolom, hogy tényleg a szakmát próbálom képviselni, hogy a szakszervezeti pontok, a Civil Közoktatási Platform pontjai, a Nemzeti Pedagógus Kar jelzett problémái és amik kiderültek a nemzeti köznevelési asztal konzultációin, ezeknek nagyon-nagyon nagy a közös halmaza. Ezért furcsa, hogy nem tudunk együttműködni ezek megoldásában, és azt gondolom, a 12 pontból és a szakszervezeti követelésekből is egyre több olyan van, amire már konkrét megoldási javaslatok születtek, és biztos vagyok abban, hogy az 12 pont nagy része megoldást fog nyerni” – hangsúlyozta a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke, Horváth Péter.

Forrás: HírTV