Nem csak a minisztériumi háttérintézmények átszabásával jöhet leépítés a közszférában. Úgy tűnik, július elsejétől a kormány tervei szerint a járási és megyei kormányhivatalok álláshelyeinek 10 százalékát is megszüntetik majd – írja az Esti Újság.

Boros Péterné, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének főtitkára azt mondta, a járási hivatalokban 16 800-an dolgoznak, megyei szinten pedig 17 ezren, vagyis a 10 százalékos létszámcsökkentés majdnem 3400 ember elküldésével járna.

Igaz, hozzátette, a tervet a kormány részben az üres álláshelyek megszüntetésével akarja végrehajtani, bár a szakszervezeti vezető szerint jelentős munkaerőhiány alakult ki, így inkább az üres álláshelyek betöltésére lenne szükség.

Forrás: Esti Újság