Budapesten egy 110 fős szociális intézményben az alapszervezeti titkár a csoportjával farsangkor még munkahelyi problémáknak öltözött be, most pedig már a negyedik sikeres tárgyalásukon vannak túl, és mennek tovább… Eljöhet Magyarországon a szakszervezetiség új virágkora? A Szolidáris Gazdaság Központ tagjai a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) égisze alatt azért járják az országot, hogy segítsenek a szakszervezeteknek visszatalálni mozgalmi gyökereikhez.

A ma ismét erőre kapó szakszervezeti szervezés (labour organising) célja, hogy kivigye a legfontosabb ügyeket a munkahelyekre, és minél több dolgozót bevonjon a döntéshozatalba és nyomásgyakorlásba, hogy az életünket befolyásoló kérdések ne egy tárgyalóasztal mellett, zárt ajtók mögött dőljenek el.

A cikk a Mérce oldalán olvasható.