Nagyon tarka a kép, mi sem tudjuk pontosan eldönteni, hogy mi az igazán jó megoldás az intézmények számára – mondta Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke.

Nagy zavar van az oktatási intézményekben, hiszen még a szervezeti és működési szabályzatokat, valamint a házirendjüket sem tudták módosítani. Ezekben kellene ugyanis rögzíteni a diákok mobileszközeinek leadási körülményeit és felelőseit – mondta az InfoRádióban Totyik Tamás.

A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke beszámolt arról, hogy az iskolák különböző megoldásokat alkalmaznak, van, ahol zokniba kell tenni a telefont, hogy ne sérüljön meg, máshol borítékot kell küldeniük a szülőknek, és vannak olyan intézmények, ahol elkezdték a zárható szekrények kiépítését úgy, hogy a tankerület egy részét fizeti, a másik részét pedig az iskolai alapítvány.

"Nagyon tarka a kép, mi sem tudjuk pontosan eldönteni, hogy mi az igazán jó megoldás az intézmények számára" – mondta az elnök, és gondként említette, hogy a telefonok leadásánál van némi tumultus, és az órából kell lecsípni a pedagógusoknak azért, hogy pontosan megtörténjen a készülékek begyűjtése.

Bár a közösségi médiában már lehetett olvasni arról, hogy eltűntek leadott telefonok, a szakszervezethez erről nem érkezett bejelentés. Totyik Tamás szerint ugyanakkor még nem világos, hogy ilyen esetben kit terhel a felelősség.

A szakszervezeti vezető az európai tapasztalatokról is beszámolt, és kiderült, hogy ott, ahol már a tiltást bevezették, nem csökkent a gyerekeknek a számítógép-, illetve internetfüggősége, sőt a figyelmük sem növekedett meg, viszont annyi előnye volt, hogy a társas kapcsolatok megerősödtek. Szeptember 20-án újabb online megbeszélést tartanak a francia, szlovák és a belga szakszervezeti vezetőkkel, akik beszámolnak arról, hogy milyen módon történik náluk a mobiltelefonok használatának korlátozását.

Totyik Tamás megismételte, hogy a mobiltelefonok használatának iskolán belüli tiltásával egyetértenek, de továbbra is kifogásolják a begyűjtés módját.

Forrás: infostart.hu