Hőségriadóban indul a tanév, a tantermekben gyakran melegebb lehet annál, mint ahol szabad volna dolgozni.

Úgy kezdődik meg a tanítás az iskolákban hétfőn reggel, hogy hőségriasztás van érvényben csütörtökig, a HungaroMet szerint minimum szerda éjfélig durva forróság lesz az ország néhány északi megyéjét kivéve mindenhol. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete azt kérte az oktatásért felelős államtitkártól, hogy ha marad a forróság, akkor rövidített órákat lehessen csak megtartani. A szakszervezet Facebook-oldalán szombaton azt írták, az államtitkár még nem válaszolt a levélre.

Nem is a semmiből találták ki a rövidített órák lehetőségét: a munkavédelmi rendelet szerint törekedni kell arra, hogy szellemi munkát 21-24 fok közötti helyen végezzenek, 31 foknál fölé nem mehet a munkahely effektív hőmérséklete (ez utóbbi szám egy kicsit még bonyolultabb, a valódi hőmérséklet és a páratartalom, valamint a légsebesség alapján számolják ki). A PDSZ kérése az, hogy a bármilyen más munkahelyre érvényes szabályokkal hozzák összhangba az oktatás szabályait is, meghatározva az iskolákon belüli hőmérséklet felső határát.

Forrás: HVG