A munkavállalói érdekképviseletek – Magyarországon is – a mindenkori gazdasági és társadalmi körülményeknek megfelelően más és más szerveződési formákkal kísérleteznek, amelyre kiváló példa a médiaipar, és itt ne csak a 2023-as hollywoodi sztrájksorozatra gondoljunk. Megjelennek az innovatív, nyitott, hálózat-jellegű szervezkedési logikát képviselő szakszervezetek és egyéb alternatív jellegű, rugalmas érdekképviseleti struktúrák. Ezeket a jelenségeket gyakran nevezik a munkajogi szakirodalomban „alternatív” szakszervezeti tevékenységnek („alt-labour”). Szabó Imre Szilárd Munkaügyi Szemlében megjelent tanulmánya azt vizsgálja, hogy ennek kapcsán a kollektív munkajogi szabályozás milyen kihívásokkal néz szembe.

A publikáció itt olvasható.