A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke, Szabó Zsuzsa szerint a következő öt évben 22 ezerrel lesznek kevesebben a pedagógusok.

"Körülbelül 16 ezer kolléga hiányzik ebben a tanévben a rendszerből, akkor még hozzá kell adni azoknak a számát is, akik a teljesen eredménytelen sztrájktárgyalásokat követően azt mondják, hogy nem fognak munkába állni szeptember elsején" – jelentette ki a Pedagógus Szakszervezet elnöke a RTL Klubnak. A 444 összefoglalójában idézte Szabó Zsuzsannát, aki szerint a következő öt évben 22 ezerrel lesznek kevesebben a pedagógusok, mint most, hiszen tudják, hány pedagógushallgató végez ennyi idő alatt, és mennyien mennek majd nyugdíjba.

A tanárhiányt minden iskolahasználó érzi és érezni fogja, a következő években pedig még szörnyűbb helyzet lesz, mondta a Budaörsi Herman Ottó Általános Iskola igazgatója. Trucsik Viktor szerint a pályakezdő fiatalok közül alig maradnak a pályán, általában 1-2 év után távoznak.

A kezdőfizetések (bruttó 312 ezer forint) 14 év után sem növekednek.

Forrás: Klubrádió