A kemény, nyílt piaci versenyben pedig az intézmények nem képesek megtartani gazdasági és műszaki dolgozóikat sem.
Közleményt adott ki a Magyar Kórházszövetség, melyben arról írnak, hogy az egészségügyben dolgozók az elmúlt két és fél év gyors alkalmazkodást és önfeláldozást igénylő munkájában elfáradtak, sokan kiégtek. A hátrányos helyzetű térségekben az alapellátás meggyengült, és a kórházakban is kevés az orvos. A kemény, nyílt piaci versenyben az intézmények nem képesek megtartani gazdasági és műszaki dolgozóikat sem.
Bár a hálapénz megszüntetése átláthatóbbá és etikusabbá tette a kórházi viszonyokat – hozzáteszik, sajnos azonban a legális anyagi érdekeltségi rendszer kidolgozásának hiánya és a rögzített összegű, teljesítményt és minőséget nem értékelő intézményi finanszírozás miatt a több és jobb munkát orvosi és kórházi szinten sem díjazza a rendszer.
A súlyos betegeket ellátó kórházak pénze az infláció- és árfolyamkövetés hiányában kevés a gyógyszerekre, műszerekre, kötszerekre és a rezsire. Mivel az egészségügy irányítása az elmúlt években több minisztériumból történt, és a kórházak vezetési szerkezetének átalakítása is megkezdődött, bizonytalanok lettek az igazodási pontok.
A közleményt a szervezet annak apropóján adta ki, hogy a XXXIV. kongresszusukon tartott tisztújító közgyűlésen a Bethesda Gyermekkórház főigazgatóját, Velkey Györgyöt választották meg a Kórházszövetség elnökének.
Forrás: Magyar Narancs