A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke nem mond le a tanárokról és tűzoltókról tett kijelentései miatt.

Nagy vihart kavart kijelentését magyarázta a Klubrádiónak adott interjúban Parragh László. Mint azt mi is megírtuk, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke a Népszavának csütörtökön azt mondta a munkavállalók motivációjáról, hogy a tanároknak ott a szabad nyár, a tűzoltóknak az adrenalin-löket.

A kijelentés után mind a tűzoltók, mind pedig a pedagógusok szakszervezete Parragh lemondását követelte.

Az iparkamara elnöke ezután ment be a Klubrádió Megbeszéljük... című műsorába, ahol arról beszélt, hogy őt személy szerint soha nem ambicionálta semmilyen politikai szerep, őt vállalkozók választják meg, és a vállalkozók érdekeinek képviselete a feladata. Visszatetszést keltő kijelentésével kapcsolatban pedig kijelentette, hogy szerinte "nincs olyan munkavállaló, akit csak és kizárólag a fizetésemelés motiválna a munkakeresésénél". Azt állítja, hogy az anyagi szempontok a kor előrehaladtával válnak fontosabb kérdésekké.

Parragh azt is leszögezte, hogy nem mond le, sőt, a szakszervezeteknek azzal kellene foglalkozniuk, hogy a realitásokhoz igazított igényekkel álljanak elő”.

Forrás: HVG