Újabb iskolák csatlakoztak a polgári engedetlenségi akcióhoz, miután eredmény nélkül zárult a tegnapi tárgyalás a pedagógus szakszervezetek és a kormány között. A szakszervezetek szerint: a kormány hozzáállásán az látszik, hogy semmiben sem hajlandóak együttműködni. Az ATV úgy értesült, hogy holnap Budapesten a Vörösmarty Mihály és a Berzsenyi Dániel Gimnáziumban, Miskolcon pedig a Földes Ferenc Gimnáziumban folytatódik a polgári engedetlenség. 

“Polgári engedetlenségi megmozdulással csatlakozunk a Szent László, a Kölcsey Ferenc és a Illyés Gyula gimnáziumokban tanító kollégák kezdeményezéséhez, így ezen a napon nem vesszük fel a munkát” - jelentette be a Szerb Antal Gimnázium.  

Egyre több iskola csatlakozik a hétfőn indult polgári engedetlenségi akcióhoz. Most a 16. kerületi Szerb Antal Gimnázium tanárai döntöttek úgy, hogy nem tartják meg az órákat. A budapesti Teleki Blanka Gimnázium is Facebook oldalán tudatta, hogy csütörtökön az intézmény 33 pedagógusa és nevelési-oktatási munkát segítő alkalmazottja nem vette fel a munkát. Egy pesterzsébeti pedagógus, Puskás Pál matematika tanár sem tartott órákat.


A tantestületünkből nem sokan, összesen négyen vállaltuk most föl ezt, a többi kollégák, akikkel beszéltünk, rájuk vonatkozik, döntően támogatják azt, amit csinálunk, de vagy valós vagy vélt félelmeik miatt csak támogatják

- magyarázta Puskás Pál, a BGSZC Pesterzsébeti Technikum matematika tanára.

Gulyás Gergely a szerdai kormányinfón azt mondta, a tanárok március 16-ai sztrájkjára politikai akcióként tekintenek.

“Március második felére sztrájkot hirdetni az úgy tűnik - az érdekképviseleti szervek részéről és nem a tanárok részéről-, mint hogyha valaki a választásokba akarna beavatkozni. Ezt is lehet, csak akkor ezt egy politikai akcióként kell kezelni.”


Totyik Tamás, a PSZ alelnöke a Híradónknak úgy nyilatkozott, a szerdai találkozó nem vezetett eredményre, több ügyben sem tudták egyeztetni a részleteket.


Kiderült az is a kormány részéről, hogy semmilyen határozott lépést nem tud tenni csak ígéretek szintjén, hogy az Európai Bizottságtól kapott harminc százalékot majd valamikor béremelésre fordítja, de konkrét ütemezést, konkrét nagyságrendről nem tudott beszélni. 

Belementünk volna abba, hogy egy tanéven keresztül 24 legyen a kötelező óraszám, az osztályfőnököknek 22, csak legyen végre új kötelező óraszám. De ez sem volt jó. Úgyhogy mi most visszaléptünk a tegnapi tárgyalás során és továbbra is azt követeljük, hogy a kötelező óraszám 22 óra legyen, és annál senkinek sem több. A túlmunkát pedig fizessék ki.

A szakszervezetek szerint a polgári engedetlenségi akció folytatódik, így a következő napokban is lesznek olyan iskolák, ahol az elégedetlen tanárok nem tartják meg óráikat.

Forrás: ATV

 

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!