Nagy Erzsébet, a szakszervezet országos választmányi tagja azt mondta, az oltatlan munkavállalók inkább elmennek fizetés nélküli szabadságra, vagy átmennek olyan intézményekbe, ahol nem teszik kötelezővé számukra az oltást. A PDSZ azt szeretné, ha a kormány inkább ösztönözne az oltásra, és tényleges járványügyi intézkedéseket vezetne be.
90 százalék körüli a pedagógusok átoltottsága – közölte a Spirit Fm Partvonal című műsorában Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének országos választmányi tagja. Nagy szerint ők is jelentősen hozzájárultak ennek az eléréséhez, és úgy véli, ez is azt mutatja, hogy teljes mértékben oltáspártiak. Ennek ellenére problémásnak tartják a munkáltatók által elrendelhető kötelező oltásról szóló intézkedést. Nehezményezte, hogy a kormány „rátolta a felelősséget” a munkáltatóra, és hogy az állami intézményekben is csak „mis-más módon” írta elő az oltás felvételét.
Kérdés például, hogy mi a helyzet megbízásos szerződésen keresztül foglalkoztatott óraadókkal.
Esetükben ugyanis, az oltás megtagadása esetén, nem értelmezhető sem a fizetés nélküli szabadság, sem a felmentés, mint „szankció”. Nagy Erzsébet elmondása szerint ugyanakkor nagyon sokan dolgozhatnak ilyen jogviszony keretében, mivel a pedagógushiány enyhítése céljából visszahívott nyugdíjas tanárokat csak ilyen szerződéssel lehet foglalkoztatni.
Nagy arról is beszélt, hogy már több visszajelzés is érkezett hozzájuk arról, hogy az oltatlan munkavállalók inkább elmennek fizetés nélküli szabadságra, vagy átmennek olyan intézményekbe, ahol nem teszik kötelezővé számukra az oltást – például az egyházi iskolákba.
Nagy szerint az állami oktatást veszélyeztető helyzet állt elő, ezért azt szeretnék, ha a kormány inkább ösztönözne, és nem kötelezne az oltásra; és tényleges járványügyi intézkedéseket vezetne be.
Forrás: ATV
Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!