Négy évszakos abroncsokkal járnak a buszok, a közlekedési társaság vezetője szerint viszont semmi gond nincs ezzel.

Kifogásolja az Egységes Közlekedési Szakszervezet, hogy a BKV buszain téli gumi helyett négy évszakos abroncsok vannak. Az érdekképviselet elnöke szerint költségcsökkentés miatt kevesebb pénz jutott a gumik cseréjére, a hétfői havazás után pedig sok buszvezető panaszkodott.

Bolla Tibor, a BKV vezérigazgatója az ATV-nek azt mondta: a városi járatok valóban négy évszakos abroncsokkal közlekednek, de ez évek óta így van. Hozzátette: a buszok 20-30 km/órával közlekedő, nehéz járművek, melyeknek egészen más a menetdinamikájuk, mint az autópályán 120-szal száguldó személyautóknak.

A budai hegyekbe közlekedő járatokra ugyanakkor jutott téli gumi, igaz, olyan, melyről a gyári futófelület egyszer már lekopott, ezért újra vannak futózva. A közlekedési társaság vezérigazgatója szerint ezzel sincs gond – az újrafutózást nem kókler módon, hanem szakszerűen végzik, a közlekedési hatóság is elfogadja az abroncsokat.

Forrás: 24.hu