Azok nem kapnak semmit, akik a járvány elleni küzdelemben a „frontvonalban” szolgálatot teljesítő kollégájuk helyett végeztek el feladatokat – írja a Népszava.

 A teljes rendőrségi állománynak csak kevesebb mint a fele kap majd fejenként tíz nap pótszabadságot a koronavírus-járvány elleni védekezésben való részvételéért – írja a Magyar Hang a megkeresésükre az Országos Rendőr-főkapitányság által küldött válaszból. Kiemelték:

A juttatásról szóló rendelet szerint az állományilletékes parancsnokoknak július 23-ig kellett jelezniük, hogy ki jogosult az extrapihenőidőre. A nagyjából 53 ezer fős létszámból végül 23 561-en kapják meg a kedvezményt, túlnyomó többségük pedig - 22 488-an – a hivatásos állomány tagjai.

Emlékeztettek arra, hogy Orbán Viktor kormányfő júniusban jelentette be, hogy a pandémia elleni védekezésben résztvevők – egészségügyi és rendvédelmi dolgozók, katonák, a szociális, gyermekjóléti és gyermekvédelmi szféra alkalmazottai, valamint a kormányhivatali dolgozók – tíz nap pótszabadságot kapnak, amelyet 2022. december 31-ig kell nekik kiadni. Powell Pál, a Belügyi Érdekegyeztető Tanács (BÉT) munkavállalói oldalának vezetője szerint akik valóban közvetlenül részt vettek a járvány elleni küzdelemben, feltehetően megkapták a plusz szabadnapokat.

„Némi feszültség leginkább abból adódhat, hogy azoknak a dolgozóknak nem jár semmi, akiknek azért volt több munkájuk, mert bizonyos feladatok elvégzése rájuk hárult a »frontvonalban« szolgálatot teljesítő kollégájuk helyett”

– fogalmazott.

A BÉT munkavállalói oldalának vezetője úgy vélte, a jövő év végi határidő elég lehet a szabadnapok kiadására, de szerinte rendvédelmiseket most leginkább nem ez, hanem a jövő évre ígért hathavi fizetésnek megfelelő juttatás foglalkoztatja. Ennek részletei csak a szeptemberi érdekegyeztetésen derülhetnek ki.

„Ha azt jelentik be, hogy a pénzért cserébe hároméves hűségidőt kell aláírni, akkor rengetegen fel fognak állni”

– jósolta Bárdos Judit, a Belügyi, Rendvédelmi és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének vezetője.

Arról a Népszava is beszámolt májusban, hogy egy felmérés szerint a belügyi és rendvédelmi dolgozók 70 százaléka tervezi a pálya elhagyását, mert úgy érzik, hogy a törvények által biztosított járandóságok egyáltalán nem ellentételezik mindazt, amit elvárnak tőlük. 

 

Forrás: Népszava

 

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!