A magyar kormány hétfőn kihirdetett rendeletével – visszaélve a felhatalmazási törvényben foglalt jogával – felülírta a sztrájktörvényt, megakadályozva a légiforgalmi irányítók keddre meghirdetett munkabeszüntetését – írja a 24.hu.

A szakszervezetek szerint a kormány ezzel újabb bizonyítékot adott arra, hogy ma Magyarországon a munkabeszüntetés alkotmányos jogának gyakorlását – ahol csak tudja – minden eszközzel ellehetetleníti. A történtek miatt az érdekképviseletek – Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) és a Szakszervezetek Akciószövetsége – az Alapvető jogok biztosához és az ENSZ Nemzetközi Munkaügyi Szervezetéhez fordulnak jogorvoslatért.Felszólítják a magyar állam nevében eljáró kormányt, mint a HungaroControl Magyar Légiforgalmi Szolgálat Zártkörűen Működő Részvénytársaság egyetlen részvényesét, hogy a sztrájkjog indokolatlan korlátozása helyett tevékenyen vegyen részt a légiforgalmi irányítók bértárgyalásán, amelynek során állapodjanak meg abban, hogy a COVID-elleni védekezéshez elengedhetetlen eszközök szállítása egy esetleges sztrájk alatt is zökkenőmentesen történjen!

Az aláírók szervezetek (MKKSZ, MASZSZ, EVDSZ, PDSZ OV, TBDSZ) tiltakoznak a légiforgalmi dolgozók által bejelentett sztrájk betiltása, a sztrájkjog önkényes korlátozása ellen.

Forrás: 24.hu

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!