Végletekig megosztott társadalom, a haveri kör érdekeit szolgáló intézkedések, megvesztegethető politikusok – a magyarok többsége szerint 2020-ban sem javult a korrupciós helyzet hazánkban. A Transparency International Globális Korrupciós Barométeréből kiderül, hogy még mindig a hálapénz a legelterjedtebb formája a kenőpénznek, a „vesztegetési ráta” az Európai Unión belül pedig csak Bulgáriában és Romániában magasabb, mint nálunk.

A Transparency International Globális Korrupciós Barométere (Global Corruption Barometer) egy olyan, jellemzően háromévente megjelenő közvélemény-kutatás, amely a lakosság korrupcióval kapcsolatos attitűdjeit méri fel. 2020-ban az EU 27 tagállamában összesen több mint 40 ezer ember korrupcióval kapcsolatos vélekedését és tapasztalatait mérték fel a koronavírus-járvány alatt.

A cikk a blog.atlatszo.hu-n érhető el.