A Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke figyelmeztetett, hogy nincs elegendő szakember, a minisztérium szerint azonban 2010 óta folyamatosan nő az iskolapszochológusok száma.

A koronavírus-járvány alatt sokakkal történtek olyan dolgok, aminek feldolgozásában szakemberek segítségére lenne szükség. A diákok esetében például iskolapszichológusra.

A Pedagógusok Szakszervezete szerint a tanárok már szeptemberben jelezték, hogy több a problémás eset. Totyik Tamás a PSZ alelnöke figyelmeztetett, hogy nincs elegendő szakember, a minisztérium azonban úgy reagált: 2010 óta folyamatosan nő az iskolapszochológusok száma.

Az RTL Híradónak nyilatkozó iskolaigazgatók élményekkel kárpótolnák a diákokat. A ballagásokat is mindenképp megtartják, még ha a tervezettnél később is lesz az ünnepség.

Forrás: atv.hu

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!