A koronavírus a munka világát sem hagyta érintetlenül. Rengetegen vesztették el vagy kényszerültek megváltoztatni a munkahelyüket, tömegek tapasztalhatták meg a home office hosszútávú hatásait, valamint ellepték az utcákat az ételfutárok – hogy csak a leglátványosabb változásokat említsük. A Mérce május elsejei adásában a megváltozott munka világát érintő folyamatokat járta körbe, különös tekintettel e változások társadalmi és mentális hatásaira.

? Dvorácskó Balázs (Szakszervezetek Együttműködési Fóruma) | A szakszervezeti együttműködés kihívásai
? Ételfutárok tapasztalatai a munkaerőpiacon
? Kártyás Gábor (munkajogász) | A megváltozott munka világa és a munkajog
? Blaskó Zsófia (Mérce) | Rugalmas foglalkoztatás a kreatív szakmákban
? Osztrák, belga és német futárok küzdelmei
? Bíró-Nagy András (Policy Solutions) és Éber Márk Áron (szociológus) | Koronavírus és válságkezelés – A magyarok tapasztalatai egy év után
? Szatmári Lajos (T-NET), Guzslován Gábor (Vasas) | Szakszervezetek és a megváltozott munka világa
? Máriási Dóra (tanácsadó szakpszichológus) | Mentális kitettségek a pandémia idején
? Gregor Anikó (szociológus) | Nők a megváltozott munka világában
? Fehér Tibor (pszichológus) | Egyéni problémák, közösségi válaszok?
? Czédly Mariann (pedagógus) | Otthonunkba költözött a munkahelyi lelki terror
? Riportfilm az ózdi gyárak bezárásáról

A Mérce május elsejei műsora itt nézhető meg.