Húsvét alkalmából közös videóüzenetben mondott köszönetet az orvosoknak, a szakdolgozóknak és a védekezésben résztvevőknek a Magyar Orvosok Szakszervezete, a Magyar Orvosi Kamara, a Magyar Rezidens Szövetség, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara, a Mentődolgozók Önálló Szakszervezete, az Országos Kórházi Főigazgatóság, a Független Egészségügyi Szakszervezet és az Egészségügyi és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezete. Babits Mihályt idézve azt üzenték: „Legyen béke már! Legyen vége már!”

A videóban Kincses Gyula, a Magyar Orvosi Kamara elnöke arról beszélt, hogy a helyzet drámai, de kollégái „hihetetlen megfeszített munkával” mindent megtesznek azért, hogy minden beteget egyformán láthassanak el. „Ahhoz, hogy a helyzet ne legyen még rosszabb, az ön együttműködésére, a szabályok betartására van szükség” - tette hozzá.

Forrás: 444.hu